Витрати на опалення МЗК у житлових будинках є частиною теплової енергії, спожитої будинком, від загального споживання, згідно з показниками приладів обліку теплової
До даних місць відносяться підсобні приміщення багатоквартирного житлового будинку, тобто, це приміщення, призначені для забезпечення експлуатації будинку та побутового обслуговування його мешканців (сходові клітки, вестибюлі, перехідні шлюзи, позаквартирні переходи, колясочні, комори, горища, підвали, шахти, машинні відділення, насосні та ін.).
Згідно чинного законодавства споживачі, які не користуються опаленням, або встановили в квартирі багатоквартирного будинку індивідуальні (автономні) системи опалення, оплачують послугу з централізованого опалення місць загального користування будинку. Також власники квартир є співвласниками усіх допоміжних приміщень будинку та його технічного обладнання і зобов’язані брати участь у загальних витратах, пов’язаних із утриманням будинку та прибудинкової території відповідно до своєї частки у майні будинку. Внутрішньобудинкові мережі централізованого опалення та гарячого водопостачання належать до інженерного житлового будинку і є його невід’ємною частиною.
За рахунок тепловиділень від розподільчих трубопроводів, які розташовані в місцях загального користування будинку, створюються сприятливі умови для нормального функціонування мереж водопостачання, водовідведення та інших комунікацій.
Таким чином, співвласники квартир повинні брати участь у витратах на утримання будинку пропорційно займаній площі житла. Відключення від мереж ЦО і ГВП не є підставою для звільнення мешканців від такої участі.
Тобто, навіть якщо в під’їзді немає приладів опалення, то відбувається обігрів технічних приміщень, МЗК забезпечує комфорт і зручні умови суспільного проживання, в т.ч. для тих, хто не опалює своє помешкання.